Бюлетень

CZASAMI WSZYSTKO CZEGO POTRZEBUJESZ TO TYLKO ODROBINA INSPIRACJI

W 2018 roku profesor Viorel Muscaș,postanowił zrealizować swoje marzenie i szerzyć wśród swoich uczniów pasję do kodowania i poznawania kosmosu.



Wykorzystaj szansę

Gdy Viorel Muscaș dowiedział się o Meet and Code wykorzystał swoją kreatywność i zgłosić dwa pomysły, które okazały się sukcesem.

Pierwsze wydarzenie to „AstroCamp - astronauta na jeden dzień”. Celem wydarzenia było nauczenie uczestników, jak zastosować umiejętności cyfrowe podczas przeprowadzanych symulacji misji „astronautów”. Wykorzystane do tego zostały różne scenariusze edukacyjne. Viorel Muscaș zdecydował się na taie wydarzenie, ponieważ astronomia nie jest w żaden sposób uwzględniona w szkolnych programach nauczania, a jest to jedna z jego największych pasji.

Drugie wydarzenie, które otrzymało grant Meet and Code, to Play, Code & Enjoy!. W tym przypadku wyzwaniem było nauczenie uczestników, którzy znali teorię programowania ze szkoły średniej, kodowania ale tym razem poprzez grę, wykorzystując do tego Scratch, C++, C#, Game Maker oraz Unity. Wszystko to podczas jednego wydarzenia. To było coś!

I tak to się wszystko zaczęło.

Idź za ciosem

Uczniowie byli zachwyceni, a opinie na temat tego wydarzenia były świetne.

Jeden z uczestników powiedział: „Chciałbym, aby nie była to jednorazowa okazja, żeby nauczyć się czegoś nowego i fajnego”. Ta pozytywna opinia zachęciła nauczyciela do pójścia za ciosem i przygotowania kolejnych wydarzeń dla swoich uczniów.

Doświadczenie z Meet and Code zachęciło go do ubiegania się o fundusz Predau Viitor Fund, który jest częścią projektu Predau Viitor (pierwszy akcelerator nauczania informatyki w Rumunii opracowany przez Asociația TechSoup). Viorel Muscaș postanowił założyć klub i kontynuować działania rozpoczęte podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania w znacznie bardziej złożonej i uporządkowanej formie. Wykorzystując dodatkowy grant o wartości poniżej 1000 euro, założył RoboCode, pierwszy klub robotyki i informatyki w liceum „Aurel Lazăr”.

Uczniowie którzy dołączyli do klubu nauczyli się wdrażać mini-projekty z zakresu robotyki oraz tworzyć gry komputerowe i gry planszowe o tematyce IT. 75% uczestników deklaruje teraz, że ​​potrafią samodzielnie realizować projekty z robotyki korzystając przy tym z tablicy Arduino.

Profesor Viorel Muscaș dokłada wszelkich starań, aby nauka była bardziej adekwatna i mogła sprostać potrzebom i wyzwaniom przyszłego świata. Jest #SuperNauczycielem, który pomaga nastolatkom stać się #SuperUczniami, którzy wprawią w ruch #SuperProjekty.

Zostań #SuperNauczycielem

W tym roku Viorel Muscaș również uzyskał grant Meet and Code na organizację dwóch wydarzeń programistycznych, które mają na celu rozwiązanie najbadziej palących problemów w jego społeczności. Projekty te związane są z procesami automatycznego podlewania i recyklingu i jest to odpowiednio RoboCODE Watering i RoboCODE Recycle. Oba wydarzenia odbędą się w ramach zajęć klubowych RoboCode.

Technologia cyfrowa jest obecna w każdym aspekcie naszego życia. Nowe pokolenia mają do niej dostęp zanim jeszcze nauczą się czytać i pisać. Dlatego właśnie technologia musi być wykorzystywana także w szkołach, co będzie dużą korzyścią dla wszystkich uczniów. Jestem przekonany, że w bardzo bliskiej przyszłości nauczymy się, jak rozwijać nasze umiejętności cyfrowe znacznie wcześniej niż obecnie.Viorel Muscaș