Newsletter
Aplikuj o grant

Відкриваючи майбутнє через якісну освіту

Майбутні професії потребуватимуть навичок майбутнього. Зараз саме час підтримати молодь у підготовці до майбуття.

#MeetandCode #Amazon #DigitalSkills #BridgingTheGap
21.10.2022

За оцінками Світового Економічного Форуму  до 2025 року 85 мільйонів робочих місць можуть бути витіснені через впровадження машин у робочому просторі. З іншого боку, через швидке застосування технологій 97 мільйонів робочих місць можуть з'явитись завдяки впровадженню машин та алгоритмів.

З кожних п'яти європейців двоє не мають базових цифрових навичок. Щоб покращити цей показник та подолати цифрову проґалину, команда Meet and Code шість років тому поставила собі за мету зробити все, аби жодна молода людина не залишилася поза увагою, щоб сьогоднішня молодь оволоділа навичками, необхідними для цифрових професій в майбутньому.
Для того, щоб скористатися перевагами та можливостями майбутніх професій, необхідні і соціально-комунікаційні навички (soft skills), як-от вміння комплексно вирішувати проблеми та критичне мислення, і технічні навички (hard skills), як-от знання технологій, дизайну та програмування. Вивчаючи кодування та робототехніку, молодь може водночас розвивати ці навички, саме тому Meet and Code взаємодіє з неприбутковими організаціями та бізнесом для проведення креативних та захопливих воркшопів для молоді по всій Європі, як у великих мегаполісах, так і в невеличких селах.

Щоб вивести цю програму на новий рівень, команда Meet and Code з радістю оголошує, що Amazon приєднався до спільної роботи в якості регіонального партнера в шести країнах Європи, що гарантуватиме молоді з усіх верств суспільства, особливо тим, хто недостатньо охоплений послугами і недостатньо представлений, можливість здобути цифрові знання.
 
Amazon не лише надає фінансування таким ініціативам, як Meet and Code, але й пропонує кілька безкоштовних ресурсів для студентів і молодих програмістів. Наприклад, за допомогою програми Amazon Future Engineer (AFE) компанія надає студентам цифрові учбові чати, а також цікавий тригодинний челендж Amazon Cyber Robotics, де вони можуть навчитися кодувати і дослідити комп'ютерні науки англійською, французькою і німецькою мовами.

"Ми хочемо підтримувати такі технологічні проєкти як Meet and Code, аби кожна дитина, підліток та молода особа незалежно від походження могли б займатись кодуванням і програмуванням, - говорить Міхаель Фольманн, керівник відділу корпоративної соціальної відповідальності компанії Amazon, Німеччина. "Ми прагнемо розширити можливості юних талантів у сфері технологій, щоб вони могли впливати на формування власного майбутнього, а партнерство з ініціативою дозволяє нам це зробити".

Забезпечення рівних можливостей для тих, хто цього потребує
Особливо надихнула команду Amazon одна з минулорічних подій Meet and Code, проведена організацією Young GarageLab e.V. - освітня майстерня для розробників у Кельні та Дуйсбурзі. В рамках цієї події п'ятикласники отримали справжнє задоволення від знайомства з кодуванням. Малювання за допомогою коду чудово розвиває цифрові навички в ігровій формі.

Протягом багатьох років компанія Amazon підтримує різноманітні ініціативи та програми, спрямовані на популяризацію науки, техніки, інженерії та математики (STEM) по всій Європі. Нещодавно компанія працювала в країнах континенту, забезпечуючи донати на шкільне приладдя, що стало у нагоді юним українським біженцям у підготовці до нового навчального року. Також волонтери допомогли створити мультимедійні центри з обладнанням від Amazon для забезпечення цим дітям доступу до мовної та навчальної підтримки.

Партнерство заради досягнення цілей
Amazon є регіональним партнером Meet and Code в Німеччині з 2021 року, а цього року розширив своє партнерство, долучившись до співпраці з Meet and Code в Австрії, Франції, Італії, Польщі та Іспанії з метою підтримки дітей та молоді на їхньому шляху до цифрового майбутнього.

"Ми сподіваємося, що цей альянс створить нові можливості та забезпечить ширший доступ до кодування та програмування серед молоді з соціально незахищених верств населення. Ми хочемо зробити інклюзію нормою в технологічній індустрії, і програмування є потужним інструментом для досягнення цієї мети", - зазначає Фольманн.

Заходи Meet and Code приурочені до Тижня кодування ЄС (EU Code Week), який проходить з 8 по 23 жовтня, що розширює наші можливості. Тиждень кодування підтримується Комісією Європейського Союзу, яка визнала, що молодь формує значну частину показника забезпечення того, щоб до кінця 2030 року 80% європейського населення мали навички роботи з цифровими технологіями. Для тих, хто бажає взяти участь у Тижні кодування особисто, класом або з колегами та друзями, пропонуються безкоштовні онлайн-завдання. Кожне завдання Тижня кодування ЄС супроводжується інструкціями та підходить для всіх вікових груп. Завдання варіюються від початкового до просунутого рівня, і учасники можуть обирати будь-які зручні інструменти та технології для виконання завдання.

"На жаль, у світі існує величезний дефіцит цифрових навичок, і нам усім потрібно працювати пліч-о-пліч, щоб змінити ситуацію", - зазначає Анніка Остергрен Пофантіс, спеціалістка з питань цифрової економіки та навичок Європейської Комісії та координаторка Тижня кодування ЄС. "Наша ініціатива - це нагода для всіх шкіл, організацій, підприємств, політиків та технічних ентузіастів привернути увагу до того, наскільки важливими є навички комп'ютерного мислення, кодування та інші цифрові знання для кожного".
"Кожна людина та організація привносить щось своє", - додає вона. "Meet and Code, наприклад, надає фінансування організаторам заходів, які мають чудові ідеї, але не мають достатньо коштів. Це надзвичайно корисно для подальшого вдосконалення цифрових навичок по всьому континенту".

"Молодь зможе долучитися до 97 мільйонів нових цифрових робочих місць, які Всесвітній економічний форум прогнозує на найближче майбутнє", - підсумовує Клеменс Фреде, керуючий директор Haus des Stiftens, одного з партнерів-засновників Meet and Code. "Завдяки партнерству з Amazon та спільно з EU Code Week ми продовжуємо працювати над більшим рівнем інклюзивності цифрових компетенцій, щоб нікого не залишити осторонь".