Newsletter

Holčičí robohraní

Mateřské a rodinné centrum KuřiMaTa z.s

Opis Holky a jejich maminky nebo babičky se na dvě hodiny pobaví při programování robotů postavených z LEGO WeDo. Všichni roboti budou speciálně postavení tak, aby se holkám opravdu líbili. Postaví je totiž totiž holka - desetiletá Pavla Janoušková, která je v současné době pravděpodobně nejúspěšnější dětskou stavitelkou a programátorkou robotů v ČR (JedoBot 2018 - 2. místo, JedoBot 2019 - 1. místo, RoboTrip 2020 - 1. a 3. místo, Robotický den 2019 - postup do finále, několikanásobná vítězka Dr. E´s Challenges), a její maminka, která je zároveň dobrovolnicí v centru KuřiMaTa.

Nejprve se na jednoduchém robotovi naučí základní prvky programování (otáčení motorem, příjem informací ze senzorů, opakování činností...), potom si vyzkouší programovat tři složitější roboty. Na závěr se společně s Pavlou pokusí naprogramovat roboty tak, aby mohli zahrát jednoduchý příběh, který (pokud programování zvládnou) vystavíme na internetu.

Po skončení akce budou mít holky možnost si půjčit domů stavebnici LEGO WeDo, aby si samy mohly postavit a naprogramovat vlastního robota.


Grupa wiekowa 8 - 13

Poziom trudności

Rodzaj wydarzenia Wydarzenie online

Data 22.10.2020    17:00 - 19:00

Maksymalna liczba uczestników 20 Chcesz wziąć udział w tym wydarzeniu? Prosimy o kontakt z organizatorami.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny


Kontakt Mateřské a rodinné centrum KuřiMaTa z.s Strona internetowa: https://sites.google.com/view/robohrani
Adres e-mail osoby kontaktowej: jitka.kurimska@gmail.com

Udostępnij