Newsletter

S ozoboty za dobrodružstvím

Asociace TOM ČR, TOM 21001 S.T.A.N.

Opis V rámci oddílové schůzky dětského oddílu proběhne workshop pro děti ve spolupráci s lektory Jednoty školských informatiků. Děti se naučí procházet neznámý prostor a vyřešit zadaný týmový úkol v co nejkratším čase. S dětmi při oddílové schůzce také probereme, kde všude v běžném životě potkáváme automatizované systémy, při kterých automatizace a robotika pomáhají řešit složité úkoly efektivně a za pomoci algoritmizace a informatického myšlení.
Čas věnovaný robotům na schůzce bude mít dvě části. V jedné se děti naučí ovládat robota na již připravených pracovních listech, ve druhé bude uspořádána soutěž pro jednotlivé týmy, projít neznámé bludiště a pomoci ozokódů se dopátrat řešení a tajenky v zadaném bludišti.
Aktivita je pro nás experimentem na poli digitálního vzdělávání, v neformálním vzdělávání se věnujeme rozvoji trošku jiných dovedností. Informatické myšlení a robotika je pro nás zajímavou výzvou a rádi bychom se do budoucna v těchto inovacích dále rozvíjeli.
Akce se budou účastnit vedoucí a instruktoři oddílu, kteří pracují s dětmi během roku. S těmi následně v rámci reflexe probereme využitelnost OZOBOTů a informatického myšlení pro běžnou činnost turistického oddílu.Lokalizacja

Grupa wiekowa 8 - 24

Poziom trudności

Rodzaj wydarzenia Wydarzenie offline

Data 15.10.2019    17:00 - 18:30

Adres V Domově 1875/22
130 00 Praha 3

Maksymalna liczba uczestników 23 Brak wolnych miejsc na wydarzenie.
O Meet and Code Award Brak uczestnictwa

Kontakt Asociace TOM ČR, TOM 21001 S.T.A.N. Strona internetowa: www.tomstan.cz
Adres e-mail osoby kontaktowej: ondra.sejtka@gmail.com

Udostępnij