Newsletter

Dziewczyny budują i programują komputer !

Stowarzyszenie 'Siła Woli'

Description To bardzo dobry pomysł na ciekawą, edukacyjną zabawę dla dziewcząt, które spożytkują swoją energię na naukę algorytmów lub inne kreatywne zajęcia np. zaprogramują utwór muzyczny w Song Maker na zbudowanym przez siebie komputerze.

Za pomocą Kano Computer Kit Touch chcemy zachęcić dziewczęta do postawienia pierwszych kroków w dziedzinie elektroniki i algorytmów. Przygodę zaczynamy właśnie od sprzętu, od wspólnego budowania i programowania komputera po to, żeby obalić stereotyp, że "tylko mężczyżni znają się na komputerach" i dlatego zostają programistami.

Dziewczęta muszą poskładać z części maszynę zbudowaną na bazie Raspberry Pi połączonym z dotykowym wyświetlaczem i sterowanym bezprzewodową klawiaturą z padem. Przygoda z programowaniem zacznie się już podczas instalacji system operacyjny Kano OS gdzie w formie zabawy nasz komputer zadaje pytania, na które musimy udzielać odpowiedzi poprzez wybór odpowiednich bloków tak jak przy programowaniu blokowym. Gdy już dziewczęta uruchomią swoje komputery bedą mogły "Hackować Minecrafta", programować w Scratch lub tworzyć muzykę z użyciem czujnika ruchu.Lieu

Tranche d'âge 8 - 16

Niveau

Type Événement en présentiel

Date 18.10.2019    17:30 - 19:30

Adresse Wola Murowana 17 C
26-052 Nowiny

Participants max. 20 Vous voulez participer ? Veuillez contacter notre responsable local.

La participation est gratuite


Contact Stowarzyszenie 'Siła Woli' Site web: https://www.facebook.com/stowarzyszenie.sila.woli/
Adresse e-mail du contact: stowarzyszenie.sila.woli@gmail.com

Partager sur les réseaux sociaux