Newsletter
Candidati ora

Meet and Code 2022 продовжує досягати нових висот

Від України до Іспанії - Meet and Code продовжує надавати молодим людям з різних верств суспільства необхідні цифрові навички для формування їхнього майбутнього.

#MeetandCode #DigitalSkills #ImpactReport
12.12.2022


У рамках Тижня кодування ЄС, який проходив з 8 по 23 жовтня, у цьогорічній ініціативі взяли участь понад 33 700 учасників, більшість з яких були у віці від 8 до 16 років.

Meet and Code охоплює малі громади

Заходи 2022 року відбулися у 21 європейській країні і продемонстрували значні зміни у перерозподілі між великими та малими містами. Кількість заходів, що відбулися в містах з населенням менше 10 000 осіб, зросла майже на 16%.

"Наше бачення полягає в тому, щоб молодь з усіх верств суспільства, особливо ті, хто недостатньо охоплений увагою та недостатньо представлений, мали доступ до навчання цифровим навичкам, - говорить Анна Сєніцька, віцепрезидентка TechSoup. - Ми розуміємо, що цифрові навички будуть відігравати величезну роль у майбутньому на робочих місцях. Це означає, що ми не тільки допомагаємо сьогодні, але й робимо свій внесок у формування навичок для майбутнього". 

Meet and Code підтримали понад 1000 цікавих та інтерактивних воркшопів, проведених неурядовими організаціями (НУО) у різних країнах, включаючи Австрію, Францію, Румунію, Польщу, Німеччину, Україну та Велику Британію. Для допомоги у проведенні та сприянні воркшопів надається фінансування до 500 євро на кожен захід. Цього року 68% НУО зазначили, що їхні заходи стали можливими лише завдяки наданому фінансуванню.

У центрі уваги – Україна
Незважаючи на потрясіння в Україні, спричинені російським вторгненням, молоді українці виявили неабиякий інтерес до навчання кодуванню. Загалом, кількість учасників-біженців з усієї Європи, які мають українське походження, склала понад 3600 осіб. 

Пані Сєніцька додає: "Навіть ті, хто знайшов притулок в інших країнах або проживає за межами України, змогли долучитися. Наприклад, у Польщі у нас навчалося 426 українських дітей, у Німеччині - 166."

Розвиток цифрових навичок через партнерство

Габріеле Хартманн, старша директорка з питань корпоративної соціальної відповідальності компанії SAP, зазначає: "Освіта має хвилеподібний ефект, і завдяки таким ініціативам, як Meet and Code, можна вирішити соціальні та екологічні проблеми".

Вона продовжила, що Meet and Code - це не просто освітня ініціатива або ініціатива з розвитку навичок, це відображення того, як різні зацікавлені сторони можуть відігравати свою роль у підтримці Цілей сталого розвитку Організації Об'єднаних Націй (ЦСР) і допомагати світу жити краще.

Окрім забезпечення якісної освіти (ЦСР 5) та співпраці заради сталого майбутнього (ЦСР 17) пані Жилліссен-Дюваль зазначила, що Meet and Code підтримує й інші ЦСР. "Зміна суспільства та перехід до "зеленої" та цифрової економіки вимагає потужних цифрових компетенцій. Розвиток цифрових навичок на всіх рівнях сприяє зростанню та інноваціям, будує більш справедливе, згуртоване, стійке та інклюзивне суспільство. Всі ці аспекти є частиною ЦСР".

З 2021 року компанія Amazon є регіональним партнером програми Meet and Code в Німеччині. Цього року компанія розширила свій внесок у якості партнера в Австрії, Франції, Італії, Польщі та Іспанії, щоб підтримати дітей та молодь, особливо тих, хто недостатньо охоплений увагою та мало представлений, на їхньому шляху до цифрового майбутнього. Компанія підтримує бачення Meet and Code щодо надання молодим талантам можливості використовувати технології для формування свого майбутнього.

Клеменс Фреде, керуючий директор Haus des Stiftens, подякував і привітав усі НУО, які беруть участь у заходах Meet and Code: "За оцінками Всесвітнього економічного форуму, до 2025 року може з'явитися 97 мільйонів нових робочих місць завдяки впровадженню машин і алгоритмів. Ми хотіли б подякувати неурядовим організаціям, які самовіддано виконують свою роль, щоб молоді європейці мали необхідні навички для виходу на майбутні ринки праці".

З 2017 року ми охопили понад 243 000 молодих осіб віком від 8 до 24 років у 35 європейських країнах, що дозволило реалізувати понад 6700 проєктів з кодування, організованих місцевими неурядовими організаціями.