Newsletter

Webinář: Uspořádejte vlastní technologickou akci v knihovně

První letošní Meet and Code webinář byl tentokrát zaměřený na knihovny, které jsou vedle škol nejdůležitějšími vzdělávacími institucemi pro malé i velké a do kterých akce, podporující informatickou gramotnost přirozeně patří.

A jak mohou knihovny plnit svoji důležitou úlohu v informatickém vzdělávání? Jednou z možností je unikátní program zavedení udržitelné výuky informatiky v knihovnách postavený na konceptu STEM výuky českého startupu HARDWARIO využívajícího projektů internetu věcí. Díky grantům od Meet and Code se navíc můžete do svých akcí pustit bez vlastních počátečních investicí.

V rámci našeho webináře vám Alan Fabik z HARDWARIA ukázal, jak jednoduše lze postavit STEM lekci a nabízet ji v offline i online podobě. Hanka Šandová, odbornice nejen na robotické hračky z Centrum technologického vzdělávání Půda při Městské knihovně Polička, vám ukázala, jaké fascinující věci můžete v prostorách své knihovny organizovat.

Záznam webináře. 

Na webináři jste se mohli dozvědět: 
 
  • Co to je aktivní STEM výuka a proč by měla být součástí aktivit moderních knihoven
  • Jak se dají jednoduše postavit reálné projekty internetu věcí a použít je při STEM výuce
  • Jak učit STEM v offline i online podobě
  • Jak využít pomoci Meet&Code pro první STEM workshopy ve vaší knihovně

Vaši lektoři:

Alan Fabik, HARDWARIO


Alan Fabik působl na různých řídících a obchodních pozicích přes 25 let, byl obchodním ředitelem JABLOTRON ALARMS a.s. a výkonným ředitelem JABLOTRON PROJECTS s.r.o. V roce 2016 opustil Jablotron a založil HARDWARIO – startup vyvíjející a vyrábějící IoT zařízení. Jeho hlavním produktem je průmyslová IoT stavebnice s desítkami modulů a stovkami možností jejího využití v pilotech Průmyslu 4.0, projektech chytré domácnosti a v rámci aktivní STEM výuky.  

Hanka Šandová, Centrum technologického vzdělávání Půda při Městské knihovně Polička

V současnosti učí informatiku na Gymnáziu Jana Keplera v Praze 6, kromě toho působí také v Centru technického vzdělávání Půda při Městské knihovně Polička a na ZŠ a MŠ Telecí. Ve své práci, která je zároveň jejím koníčkem, se zaměřuje především na rozvoj informatického myšlení prostřednictvím robotiky, hravého programování, 3D modelování a 3D tisku. Je členkou Jednoty školských informatiků, Ozobot Certified Educator, spolupracuje na projektu iMyšlení. Své zkušenosti aktivně sdílí na konferencích, workshopech pro děti i dospělé, především učitele.

Záznam webináře.
 


Grupos objetivos

Profesor, Organizador de eventos

Tipo de contenido

Curso por Internet, Material de enseñanza

Temas relacionados

Robótica, IoT

Nivel de dificultad de este contenido.

Principiante