Newsletter

Висловлюємо підтримку молоді та НУО України

Meet and Code віддає належне стійкості кодувальникам України, юним і дорослим, які продовжують розвивати цифрові навички, незважаючи на важкі обставини.

#StandWithUkarine #Ukraine #DigitalSkills
24.02.2023

 Згадуючи рік з моменту вторгнення росії в Україну, яке призвело до тисяч смертей і поранень та змусило мільйони людей залишити свої домівки, ми привертаємо увагу до стійкості та мужності, проявлених українськими неурядовими організаціями (НУО), батьками та дітьми, які взяли участь у заходах Meet and Code минулого року.

Незважаючи на руйнування та серйозні енергетичні перебої, спричинені війною, молоді українці були більш ніж зацікавлені, продовжуючи вдосконалювати свої цифрові навички. Про це свідчать дані нашого дослідження Вплив у цифрах 2022, яке зафіксувало 33 700 учасників, що взяли участь в ініціативі, з яких понад 10% (3 600) - українські біженці, що проживають у Європі.
 
Українські заходи Meet and Code, важливі як ніколи, Ресурсний центр ГУРТ - партнер Meet and Code координував, зокрема, і з українською громадською організацією "Асоціація "Ноосфера". Ця громадська організація займається популяризацією науки, технологій, інженерії та математики (STEM), а також організацією заходу VEX Robo Week у Дніпрі 24-27 жовтня.

Пояснюючи суть заходу, Ольга Зима, керівниця соціальних проєктів Асоціації "Ноосфера", розповідає, що учасники вчилися створювати "танцюючих роботів", які долають лабіринти та слаломні перешкоди: "Роботи навіть можуть доставляти вантажі за заданим маршрутом".

Працюючи з тренерами, додає вона, діти навчилися основам побудови алгоритмів, програмування на Scratch та командній роботі. "Програма базувалася на VEX 123 та VEX GO, що є частиною робототехнічних систем VEX, яка пропонує освітню платформу й роботизовані конструктори для навчання і змагань та є досить популярною в США і Європі".

"Одним із завдань для юних інженерів було зібрати робота-спірографа для малювання красивих спіральних візерунків, - пояснює вона. - За допомогою цих роботів діти намалювали 50 листівок, які організатори передадуть солдатам Збройних сил України".

"Наша велика мрія - показати світові, що українці талановиті в різних сферах. Учасники з України вже ставали переможцями та призерами міжнародних змагань з робототехніки. Але не в робототехніці VEX, ми не дуже знайомі з цим напрямком. Завдяки ініціативі ми знайомимо молодих українських винахідників з найкращими практиками у цій галузі", - зазначає пані Зима.

Молоді українські програмісти мають великі плани на майбутнє:

Двоє учасників VEX Robo Week вирішили взяти участь у конкурсі Meet and Code Superstar та позмагатися за можливість виграти робота Photon. Ось що вони розповіли про себе:

  • “Я почав вивчати робототехніку та програмування зовсім недавно. Однак цей курс на VEX від Noosphere допоміг мені зрозуміти, що я дійсно хочу займатися робототехнікою в майбутньому і навіть більше - я прагну зробити нові відкриття,” Славік.
  • “Воркшопи відкрили мені очі на безмежні можливості для моєї майбутньої кар'єри,” Aлевтинa. "Я хочу бути зоологом, і зі знаннями, які я здобула під час VEX Robo Week, думаю, що зможу керувати роботом, що буде моїм помічником у дослідженні фауни степів, лісів та морів України.” 
Крім того, ми отримали заявки від учасників, які брали участь у воркшопах з Arduino, що проводилися в Олександрійській центральній бібліотеці. Ці молоді українці мають великі мрії! Ось що вони розповіли:
 
  • “Я відвідую майстер-класи з Arduino і створюю світлофори. Я хотів би використовувати його разом з однокласниками для вивчення правил дорожнього руху,” Дмитро.
   
  • Iгор та Даня, “Нам сподобалися воркшопи з Arduino, і ми продовжуємо відвідувати їх, щоб розробляти нові проєкти та отримувати новий досвід.”  
 
Meet and Code продовжуває солідаризуватися з нашими українськими партнерами та неурядовими організаціями з України, які братимуть участь у конкурсі 2023 року, заохочуючи молодь до цифрових знань. Нас пов'язує спільна європейська ідентичність і наша місія використовувати технології задля світлішого, безпечнішого та мирного майбутнього. Тож продовжуємо стояти разом у такі складні часи і пишатися тим, як ми, спільнота "Технології для добра", можемо об'єднатися і послуговуватись гаслом #TechForGood.