Nieuwsbrief

Як цифрові навички збільшують можливості для молоді: поради амбасадора Meet and Code Джеймі Голройда

Дізнайтеся про захопливу пригоду цьогорічного амбасадора Meet and Code, як він заохочує молодь розвивати цифрові навички та ділиться цінними ідеями щодо подолання прогалин у цифрових знаннях.

#WorldYouthSkillsDay #MeetandCode #amazonfutureengineer #SAP4Good
14.07.2023

Всесвітній день навичок молоді щороку посідає особливе місце в календарі Meet and Code. Він слугує глобальним нагадуванням про надзвичайну важливість надання молодим людям навичок, необхідних для працевлаштування у 21му столітті. Ця ідея глибоко перегукується з нашою основною місією Meet and Code, яка полягає у розширенні можливостей молоді за допомогою цифрових навичок та створенні рівних можливостей для всіх. Наша мета полягає в тому, щоб незалежно від походження чи обставин, кожна людина була озброєна навичками, необхідними для кращого майбутнього.

З нагоди цієї знаменної події ми мали честь поспілкуватися з Джеймі Голройдом, нашим амбасадором Meet and Code 2023. У ході нашої розмови Джеймі розповів про свій шлях у програмуванні, про ключову роль, яку він відіграє у передачі своїх навичок іншим молодим людям, а також поділився думками щодо подолання прогалин у цифрових навичках в Європі.

Розпалюючи інтерес до кодування

Джеймі розпочав свій шлях у програмуванні в 11 років, і його любов до цієї захопливої справи продовжує зростати й донині. Перше знайомство з кодуванням відбулося завдяки книзі Get Coding, яка навчила його основам HTML, CSS та JavaScript. Однак, коли він дізнався про мову програмування Python, він по-справжньому загорівся кодуванням.

До кодування Джеймі привернуло вроджене бажання творити. "Я захопився технологіями і дуже хотів створювати щось, що могло б бути корисним для інших. Тож я взяв на себе сміливість навчитися кодувати. Відтоді для мене це став довгий і насичений шлях, який ще й досі далекий від досконалості."

Протягом цих років Джеймі здобув багато знань та досвіду, працюючи над численними різноманітними проєктами. "Деякі з моїх найбільш пам'ятних проєктів включають розробку 3D-сканера кімнат, моделювання планетарних орбіт і створення програми зі штучним інтелектом для гри в Flappy Bird. Мій шлях почався з HTML, CSS та JavaScript, але першою справжньою мовою програмування став Python. Пізніше я розширив свій арсенал до C++, що дозволило мені працювати з Unreal Engine та Arduinos".

Джеймі відзначає свою особливу зацікавленість у сферах штучного інтелекту та робототехніки, вважаючи, що вони відіграють ключову роль у формуванні майбутнього. "Ці технології, безсумнівно, відіграватимуть важливу роль у нашому майбутньому, і я дуже радий бути причетним до їх розвитку та еволюції, бо у вересні розпочну навчання в університеті. Я щиро прагну використати свої навички та знання, щоб допомогти спрямувати ці технології у правильному напрямку".

7 років потому, доступність цифрових знань зростає 

Згадуючи свій шлях самоучки-програміста, Джеймі зауважує значне зростання популярності та доступності цифрових знань. "Сьогодні існує безліч онлайн-ресурсів для тих, хто бажає навчитися кодувати або розвинути інші технічні навички, більшість з них є у вільному доступі". Джеймі також бере активну участь у розвитку цифрових навичок молоді, працюючи волонтером у місцевій молодіжній спільноті під назвою Everything Electronics, яку очолює Cromar Future Group. Там він навчає дітей 8-14 років Unreal Engine 4, Python та C++. "Ентузіазм та невичерпна допитливість учнів не перестають мене дивувати. Щотижня я надихаюсь їхнім прагненням до навчання та здатності розуміти складні концепції".

Попереду складний шлях подолання прогалин у навичках

Хоча зараз у молоді з'явилось більше можливостей для набуття цифрових навичок, ніж будь-коли, Джеймі вважає, що школи, уряди та організації можуть зробити більше для підвищення обізнаності. "Ми повинні забезпечити молодих людей необхідними знаннями у цифрову добу. Наприклад, кодування та цифрові навички повинні бути інтегровані в навчальні програми по всій Європі. Усі школи повинні мати необхідне обладнання, інфраструктуру та кваліфікованих вчителів. Некомерційні організації, такі як Cromar Future Group, мають і надалі отримувати підтримку, щоб охопити більше молоді, а корпорації можуть надавати стажування та можливості для роботи тим, хто готовий увійти в технологічну індустрію та отримати уявлення про бізнес-складову цієї галузі".

Для того щоб надихнути людей, які цікавляться кодуванням або розвитком інших технічних навичок, Джеймі має просту пораду: почніть з малого. "Знайдіть проєкт, який вас зацікавить, і почніть його створювати. З огляду на велику кількість доступних онлайн-ресурсів, немає жодної причини не зануритись в роботу! Робіть крок за кроком і не соромтеся просити про допомогу. Шлях може бути довгим, але винагорода того вартуватиме".

Ви представляєте неурядову організацію, яка хоче допомогти подолати цифрову нерівність у Європі, проводячи події, які запалюють іскру цифрових знань та кодування серед молоді у вашій громаді? Якщо ваша відповідь  - так, тоді Meet and Code саме для вас! Подавайте свої креативні ідеї, щоб отримати шанс на фінансування до 500 євро на проведення вашої події. Дізнайтесь детальніше тут: https://meet-and-code.org/ua/uk/news-show/634