Nieuwsbrief

А ось наші фіналісти Meet and Code Awards 2021

Барабанний дріб, будь ласка... Ми з гордістю оголошуємо фіналістів конкурсу Meet and Code Awards 2021 року.

#meetandcode #awards #digitalskills #CodeEU
15.03.2022

Щороку ми відзначаємо п’ять найкреативніших заходів Meet and Code, які проводять неурядові організації по всій Європі. Категорії нагород пов'язані з п’ятьма Цілями сталого розвитку Організації Об’єднаних Націй (ЦСР), а саме: Дівчата програмують! (SDG5), Громада (SDG11), Різноманіття (SDG10), Кодуй для планети (SDG13) і Кодуй для Європи (SDG17). Переможці в кожній категорії отримають приз у 2000 євро.

Зі 142 заявок, які наша невтомна команда опрацювала, ми звузили перелік найкращих заходів Meet and Code, за які потім голосувало наше шановне журі.

Без зайвих слів ми з гордістю представляємо вам наших фіналістів 2021 року:

Дівчата програмують! (Girls do IT!):

  • "Дівчина-хакерка" Cite des Géométries. (Франція): Щоб надихнути якнайбільше дівчат на вибір кар’єри в галузі кібербезпеки, цей гібридний захід був оснований на інтерв’ю з Валентиною Перно, студенткою бакалаврської програми з кібербезпеки Політехнічного університету Верхньої Франції. Питання підготували студенти коледжу під час обговорення своєї майбутньої профорієнтації і, зокрема, запитували, чому вона обрала навчання кібербезпеці, які предмети потрібно знати для подальшого навчання, як це - бути дівчиною в ІТ, і чому не вистачає дівчат у сфері IT.
  • Досить казок: воркшоп з відеоігор, бунтівний наратив та кодування для дівчат” від Sorora e.V. (Германія): Це воркшоп з відеігор, що став знайомством з кодуванням для молодих мігранток віком до 24 років у Берліні. Використовуючи Twine, цифровий інструмент із відкритим вихідним кодом для створення інтерактивних історій, учасниці цього поетичного воркшопу з кодування пережили фантастичну подорож з безліччю пригод. Через знайомство з креативним сторітелінгом та відеоіграми учасниці вивчили основні інструменти для публікації інтерактивної історії у вебформаті.
 
  • "Girls Rocket Challenge!" від Асоціації Ноосфера (Україна): Молоді талановиті дівчата розповіли про сучасні технології, які можна використати для створення власної ракети. Учасники дізналися про головні секрети конструювання ракети за законами аеродинаміки, систему керування польотом ракети та її унікальний паливний двигун. Подія була організована, аби надихнути учасниць та учасників більше дослідити нові технології та елементи програмування в космічній галузі.

Різноманіття:
 
  • "Про квіти, черепах та казкові світи" від Internationale Jugendgemeinschaftsdienste HH/ SH e.V.(Германія): Було проведено два онлайн майстер-класи, орієнтовані на дітей з вадами і без вад слуху віком від 8 до 12 років. За допомогою TURTLE CODER дітей познайомили в ігровій формі з елементами програмування. Вони виконували завдання від створення геометричних фігур до власної розробки мандал. Вони мали нагоду робити помилки, ставити запитання та представити свої результати. Під час заходу були створені казкові світи, діти разом сміялись та навчались одне в одного. Майстер-клас супроводжували німецькою жестовою мовою, тож діти мали змогу працювати разом і виявити, що незалежно від того, чують вони чи ні, можна комунікувати за допомогою нової, вивченої на майстер-класі, мови.
 
  • "Діти допомагають дітям" від Scuola di Robotica (Італія): За результатами оцінки електронних персональних записів про здоров'я (EPHR) 8.1 дітей з 1000 народжуються із захворюваннями, пов’язаними з відмовою кінцівок. На жаль, складні протези коштують дорого і не можуть застосовуватись, доки дитина не досягне певного рівня розвитку та віку. Втім, можна створювати недорогі 3D-друковані протези, які можна часто змінювати та налаштовувати у відповідності до смаків та побажань дитини. На цьому заході учасники отримали технічні навички, необхідні для індивідуальної розробки протезів для дітей з агенезією, а потім їх друку в 3D.
  TS - це інновація від організації ADEMED з використанням картонних геометричних форм зі згорнутими крилами для зображення команд і фігур, які можна ідентифікувати та скласти разом, торкаючись і підганяючи їхні крила. Використовуючи теорію дизайнерського мислення, учасники заходу мали нагоду кодувати практичні рішення.

Кодуй для планети:

 
  • "Утримання бджіл за допомогою мікро-контролера" від Lebenshilfe Ennstal (Австрія): На цих воркшопах учасники навчились, як використовувати базові знання з кодування та недороге обладнання для розробки системи вимірювання, яка автоматично розпізнавала б поведінку бджіл у польоті протягом року та таким чином надавала важливу інформацію про стан бджолиних роїв. Наприкінці проєкту учасники мали змогу скористатись вимірювальним приладом, який вони розробили, щоб спостерігати, як бджоли поводилися в різних ситуаціях, і як змінювалася частота їх польотів.
 
  • "Молодь створює для нас!" від Sinus Nachhilfe und Schülerbetreuung e.V. (Германія): На цьому інтерактивному онлайн заході діти вивчали цифровий світ, а саме цифрову трансформацію в бізнесі та її використання у запобіганні стихійному лиху, зокрема, повеням у Німеччині. Учасникам розповіли про роботів, їхні функції та те, як вони можуть пересуватися за допомогою програмування. Після цього вони побудували роботизований шлюз і створили для нього програму. 
 
  • "Технологія переробки пластику" від Precious Plastic Maastricht (Нідерланди): На цьому заході студенти-фізики вивчали 3D-дизайн, розробку продукції, переробку пластика, а також на практиці та у співпраці освоїли процес виготовлення лінійки з переробленого пластику. Почали з мозкового штурму онлайн щодо вимог та правил з виготовлення лінійки, потім було проведено спільне 3D-проєктування за допомогою програмного забезпечення OnShape та кілька сесій з проєктування для подальшого виготовлення. В ході проєкту студенти набули необхідних цифрових навичок у 3D-дизайні, а також колаборації онлайн. Для кращого результату усі ці навички були посилені практичними прикладами переробки та обробки пластику, лиття під тиском, реакції та властивостей матеріалів.  
Громада:

 
  • "Дитячий SuperRecycle в Брюсселі (навчальна гра на Construct)" від Genius Generation (Бельгія): Суть проєкту полягала у розробці 2D відеогри, присвяченій переробці та сортуванню сміття. Для цього в окремих районах Брюсселю, відтворених за допомогою зображень та ілюстрацій, було розкидано сміття. Мета гри полягала в тому, щоб пройти через різні перепони, зібрати сміття та вказати, у які баки його слід помістити. За допомогою гри діти дізнались про важливість вибіркового сортування (відповідно до правил Брюссельського регіону) і навчились основам програмування у веселий і легкий спосіб за допомогою кодування у формі блоків.  

Окрім екологічного аспекту та важливості вибіркового сортування, ця подія об’єднала молодих людей з різних соціальних верств заради спільної справи – зберегти місто Брюссель та його околиці, й тим самим надала відчуття причетності та гордості за своє місто.
 
  • "Моделюй своє місто мрії" від Sharing Europe  (Італія): Через пандемію коронавірусу ми отримали можливість поміркувати над деякими аспектами нашого соціального життя, виявити звички та пріоритети, які хвилюють нас мешканців міст та їх околиць. Стало зрозуміло, як важливо, особливо для дітей, проводити час на свіжому повітрі, мати можливість перебувати разом і гратись у відповідних місцях, яких часто не вистачає в містах. Мета цього заходу полягала в тому, щоб учасники спроєктували та змоделювали своє ідеальне, придатне для життя і стале місто, заохочуючи колективний пошук вирішення різноманітних проблем, одночасно сприяючи діалогу та обговоренню.
 
  • "Напиши свій перший web проєкт для своєї громади! від ГО Злам Стереотипів (Україна): Ця подія об’єднала дітей ветеранів з різних куточків України та за допомогою кодування згуртувала їх і дала їм відчуття спільноти. Учасники працювали разом, щоб створити платформу, де діти ветеранів зможуть знайти друзів і разом вивчати кодування.  Кожен обрав роль у проєкті від дизайнера до кодера та разом працювали над усіма ключовими моментами впровадження, включаючи прототипи, ескізи, архітектуру та ідеї щодо мінімально життєздатного продукту (MVP) цього проєкту.
Кодуй для Європи:

 
  • "Connect & code" від WIR zur Förderung der deutsch-polnischen Zweisprachigkeit Hamburg e.V., Associação Sócio Cultural, Polonijne Towarzystwo Oswiatowo-Kulturalne" (Германія, Португалія, Фінляндія): Ця подія зібрала дітей з усієї Європи (Португалія, Фінляндія та Німеччина), щоб навчитися програмувати чіп micro:bit онлайн. Воркшоп проводився польською мовою, яка була додатковою мовою для учасників (тобто один із батьків спілкується польською, а інший – мовою країни проживання, таким чином, мова другого з батьків вважається основною і домінуючою у спілкуванні з дитиною). Ідея полягала в тому, щоб продемонструвати дітям, які  відчувають перепону у спілкуванні мовою заходу, що мова програмування може стати універсальним способом спілкування. 
 
  • "Відкрийте дані" від Connection4Innovation APS (Італія): Мета заходу полягала в тому, щоб продемонструвати важливість даних молодому поколінню європейських громадян, щоб вони зрозуміли, як їх можна використовувати для отримання корисної інформації про те, що відбувається у світі. Захід проходив онлайн, учасники мали можливість інтерактивно навчитися завантажувати, керувати та попередньо обробляти дані, а потім створювати цікаві візуальні представлення цих даних.
 
  • "Що таке генетичне біопрограмування" від Asociatia StartEvo (Румунія): На цьому заході дітей віком від 8 до 14 років з Румунії, Молдови та Великобританії навчали генетичному біопрограмуванню. Сюди були включені уроки про макрокосмос (Земля, Сонячна система, Галактика, видимий Всесвіт) і мікрокосмос (тканина, клітинне ядро, ДНК, атоми, протони/нейтрони, кварки). Учасників також навчили кодувати деякі дії Minecraft у Scratch, щоб вони могли краще зрозуміти концепцію програмування.  Також вони дізналися про технологію Crispr CAS9, надаючи різним тваринам надздібності (наприклад, орлиний зір, здатність ящірки відрощувати свій хвіст) і сценарії «що-якщо», в яких люди можуть посилювати себе за допомогою цих додаткових здібностей.
Переможців у кожній категорії буде оголошено у квітні, а до того часу ми бажаємо всім нашим фіналістам удачі!