Newsletter

НУО розповідають про підтримку Meet and Code 2022

Для підсумку Meet and Code 2022 і готуючись до кампанії 2023, ми розповімо про події, організовані нашими НУО по всій Європі, а також поділимось секретами успішних заходів.

#MeetandCode #DigitalSkills4All #EuropeNGOs
17.03.2023

Ми вже зацікавили вас? Чудово. Спочатку пропонуємо дізнатись більше про деякі НУО та проведені ними в рамках минулорічної ініціативи події.
 

  1. Крістіна Д'Аполоніо, координаторка освітніх заходів з Sharing Europe A.P.S. Італія: Наш захід називався ‘Міста оповідають - Звукова інсталяція’ і був присвячений дослідженню території району Гавінана у Флоренції та збору звуків і зображень для побудови інтерактивної моделі міста за допомогою Makey Makey + SCRATCH. Захід відвідали 12 хлопчиків та дівчаток віком від 8 до 11 років. Завдяки фінансуванню, яке ми отримали від Meet and Code, було закуплено матеріали  для створення нашої моделі: картон, ножиці, клей. Також ми змогли роздрукувати наші "дослідницькі записи" та придбати набір Makey Makey. А ще ми залучили декількох помічників для проведення активностей та промоції події в своїх соцмережах.
  1. Шерон Лейн - Dyspraxia DCD, Ірландія: Coding Kids  - це тритижневий воркшоп для початківців, розрахований на підлітків 10-14 років, які ніколи раніше не кодували. Шість хлопців та чотири дівчини були відібрані для участі з урахуванням великої кількості запитів на відвідування. На жаль, ми не могли розмістити усіх бажаючих, втім бачити, скільки натхнення з'явилось у дітей, та як вони продовжили навчання кодуванню в шкільних клубах або в позашкільних програмах, стало для нас справжнім задоволенням. За лінком ви можете спробувати гру, яку створила одна з наших початківців Донна Бушбі: https://makecode.com/_V0wW44AsDFR5
  1. Ізольда Манган з Teen Turn, Ірландія: Наш захід називається ‘Чи ваша мода універсальна?’, ми провели його для дівчат-підлітків, зокрема з віддалених районів, щоб надати можливість попрактикуватись в STEM, побути у цій ролі і в подальшому зробити відповідний вибір на третій рівень курсу. Участь взяли 33 дівчини віком 14-16 років, зацікавлених у технологіях, універсальному дизайн-мисленні і тому, яку роль відіграють ці параметри у фешн-дизайні в цілому. Використовуючи ручку та папір, програми дизайну CAD (безкоштовні версії Autodesk та Tinkercad), а також Sketch up, дівчата виконали завдання з розробки дизайну спортивного костюму для ірландської жіночої національної та паралімпійської футбольних команд. На воркшопі ми також змогли розповісти їм про те, як лазерні різаки та 3D-принтери дедалі ширше використовуються в індустрії моди. 
  1. Паула Попеску, менеджерка STEAM on Wheels з Tekedu, Молдова: STEAM on Wheels організували серію сесій на Arduino, Robotics, і HTML/CSS, щоб замотивувати та познайомити молодь з можливостями у галузі STEAM. Наша презентація та матеріали були надані експертами ІТ-сектору - це інтерактивне знайомство зі STEAM та методами застосування знань у мініпроєктах. Ми охопили більш ніж 4 000 підлітків в основному з сільських місцевостей, 65% з яких - дівчата. Діти надзвичайно зацікавились у продовженні STEAM-навчання та можливості пов'язати з цим напрямком свою майбутню кар'єру.
  1. Шинейд Колфер з Вексфорда, Ірландія: Наш захід проходив на території Southwest Wexford Family Resource Centre протягом трьох днів. Організаторами виступили Coding Ireland. До нас завітали 16 підлітків, які у ході події навчилися програмувати мініаркаду та мініробота. Все пройшло настільки добре, що ми плануємо розширити подію на кодерів середнього рівня, а не лише початківців.
  1. Марек Файфр із Základní škola Otevřeno, Чехія: Ми організували дві події для наших школярів та місцевих дітей на початку навчального року, якраз коли стартував наш клуб робототехніки та програмування. Перша подія називалась ‘Робо-футбол’, на якій діти спроєктували та зробили LEGO роботів, які потім змагались у футбол з іншими командами. Друга подія називалась ‘Зроби гру’, на якій учасники розробляли нескладні ігри на SCRATCH. Ми отримали справжнє задоволення від проєктування та гри у ході воркшопу. Більш як 20 дітей, в основному у віці 6-12 років, взяли участь, включаючи братів і сестер, а також друзів з довколишніх сіл, у нашій містечковій школі.
  1. Ганка Шандова з міської бібліотеки Polička, Чехія: Ми провели два заходи Meet and Code з назвами ‘Від смарт-будинку до смарт-міста’ та ‘Універсальні роботи Rossum 2022’. На першому заході учасники познайомились з принципами смарт-технологій. Перед ними стояло завдання зібрати обрану модель з набору та запрограмувати її реакції на основі показань датчиків.  На другому заході учасники виконували такі ж задачі з різними роботами, основним завданням було зупинити робота перед перешкодою та розширити функціонал реакцій.
  1. Майя Поромбріка з Asociatia Obsteasca, Молдова: Ми реалізували три проєкти Meet and Code, LEGO з BLOCKLY, METODA та HTML, що були присвячені управлінню водними ресурсами, екологічній обізнаності та створенню веб-сторінок відповідно. Участь взяли 26 дітей віком 10-11 років у LEGO з BLOCKLY, понад 32 дітей віком 12-13 років в METODA та 20 дітей віком 15-17 років у HTML. Командний дух та навчання через дослідження надихнуло учасників докласти додаткових зусиль і після закінчення заходу продовжувати навчатись і допомагати один одному.
 
  1. Ондржей Шейтка з Asociace TOM ČR, Чехія: Цьогоріч ми сфокусувались на більш продвинутому програмуванні Ozobotа в середовищі OzoBlockly. Завданням для дітей було запрограмувати Ozobotів, щоб вони їздили по місту, як поліцейські, та ловили злодія. Найцікавіший момент настав перед самим закінченням заходу, коли діти майже пройшли через усе місто, і залишалось зовсім мало часу, щоб виконати решту програми. Вони бігали по класу від планшета до планшета і сміялися. Емоції лились через край. А найбільше, коли їм все ж вдалося спроєктувати усе місто.
 
Як думаєте, чи є у вас все необхідне, щоб провести захід цього року? Ми думаємо, що так! І ось кілька важливих підказок від вищезгаданих організацій:
 
  • “Переконайтеся, що у вас достатньо учасників, аби забезпечити активну участь та обмін думками. Ми також виявили, що корисно мати вузький віковий діапазон, щоб можна було відкалібрувати захід відповідно до потреб групи. Ще ми радимо знайти місце, де можна буде провести захід, і налагодити зв'язки з місцевою владою для кращого просування усіх заходів - так легше знаходити учасників. Наприклад, ми співпрацювали з дитячою книгарнею Nani Pittori у Флоренції", - розповідає Крістіна.
 
  • Шерон додає: “Важливо знайти справді хорошого викладача, який зможе провести воркшоп і задовільнити потреби та рівень знань дітям. Ми скористались фінансуванням, щоб покрити витрати на викладача, а адміністративну підтримку і рекламу забезпечили самостійно.”
 
  • “Працювати з різними людьми щодня може бути досить складно, тому найважливіша порада, яку я можу дати, - це розвивати свої комунікативні навички і впевнитись, що ви чуєте, чого хочуть ваші учасники, та можете пристосуватись до їхніх потреб", - зазначає Паула.
 
  • “Перш ніж подавати заявку на фінансування, подумайте, що ви хочете зробити для свого воркшопу і як це можна зробити, наприклад, чи потрібні вам фасилітатори, обладнання тощо? Так буде легше вчасно розпочати процес", - пояснює Шинейд.
 
  • Ганка говорить, що проведення успішного заходу Meet and Code вимагає ретельного планування та завчасного початку. “Заручитися підтримкою, забезпечити ресурси, не лише фінансові, матеріальні, а найголовніше, людські.”
 
  • Шейтка зауважує: “Навіть якщо ви - новачок, і думаєте, що не зможете програмувати з дітьми, спробуйте! Це весело, пізнавально, а діти дізнаються щось нове.”
 
  • “Дозвольте учням взяти відповідальність за власний навчальний процес, а викладачеві - досягти найкращих результатів разом з учнями", - підкреслює Майя.
 
  • Марек рекомендує: “Почніть з підготовки перед літніми канікулами, і будете готові на початку навчального року.”

Ми сподіваємося, що це допоможе вам на перших кроках планування заходів Meet and Code у 2023 році. Пам'ятайте, що вдосконалення цифрових навичок надає можливості нашим дітям стати активними громадянами, творити зміни та втілювати свої бажання. Завдяки Meet and Code ми також активно підтримуємо Цілі сталого розвитку ООН, сприяючи розширенню можливостей через цифрову інклюзію.

Слідкуйте за нашими сторінками у соцмережах: InstagramTwitterFacebook, а також підписуйтесь на розсилку, щоб дізнатись коли буде відкрито прийом заявок на фінансування. Читайте більше про Meet and Code  тут.

Ми сподіваємось незабаром побачити тут і вашу розповідь.

Давайте разом розкривати цифрові навички для всіх.