Newsletter

S ozoboty za dobrodružstvím

Asociace TOM ČR, TOM 21001 S.T.A.N.

Opis V rámci oddílové schůzky dětského oddílu proběhne workshop pro děti ve spolupráci s lektory Jednoty školských informatiků. Děti se naučí procházet neznámý prostor a vyřešit zadaný týmový úkol v co nejkratším čase. S dětmi při oddílové schůzce také probereme, kde všude v běžném životě potkáváme automatizované systémy, při kterých automatizace a robotika pomáhají řešit složité úkoly efektivně a za pomoci algoritmizace a informatického myšlení.
Čas věnovaný robotům na schůzce bude mít dvě části. V jedné se děti naučí ovládat robota na již připravených pracovních listech, ve druhé bude uspořádána soutěž pro jednotlivé týmy, projít neznámé bludiště a pomoci ozokódů se dopátrat řešení a tajenky v zadaném bludišti.
Aktivita je pro nás experimentem na poli digitálního vzdělávání, v neformálním vzdělávání se věnujeme rozvoji trošku jiných dovedností. Informatické myšlení a robotika je pro nás zajímavou výzvou a rádi bychom se do budoucna v těchto inovacích dále rozvíjeli.
Akce se budou účastnit vedoucí a instruktoři oddílu, kteří pracují s dětmi během roku. S těmi následně v rámci reflexe probereme využitelnost OZOBOTů a informatického myšlení pro běžnou činnost turistického oddílu.Lokacija

Dobna skupina 8 - 24

Stepen težine

Vrsta Offline-Event

Datum 15.10.2019    17:00 - 18:30

Adresa V Domově 1875/22
130 00 Praha 3

Max. broj učesnika 23 Događaj u potpunosti bookiran.
Meet and Code Award Bez učešća

Kontakt Asociace TOM ČR, TOM 21001 S.T.A.N. Website: www.tomstan.cz
Email kontakt osobe: ondra.sejtka@gmail.com

Podijeli na društvenim medijima