Newsletter

Meet and Code 2021 ir sācies!

Tavas idejas var mainīt pasauli! Pievienojies Meet and Code un kļūsti par daļu no pārmaiņām! Piesakies jau tūlīt!

#meetandcode #meetandcode2021
01.06.2021

Sākot ar 1. jūniju, Meet and Code aicina vietējās nevalstiskās organizācijas no visas Eiropas pieteikties mikro-grantiem pasākumu, kas veicina eiropiešu interesi un piekļuvi digitālajām prasmēm, īstenošanai. Pēdējo 4 gadu laikā teju 178 000 jaunieši jau ir piedalījušies 4300 programmēšanas pasākumos.

Meet and Code mērķis ir palīdzēt veidot tādu pasauli, kurā katram jaunam eiropietim ir viņam nepieciešamās digitālās prasmes savas nākotnes veidošanai. Jau ceturto gadu pēc kārtas Meet and Code aicina nevalstiskās organizācijas no visas Eiropas pieteikt savus programmēšanas pasākumus bērniem un jauniešiem vecumā no 8 līdz 24 gadiem.

Līdz pat 2021. gada 8. septembrim nevalstiskās organizācijas no 35 valstīm var pieteikties tiešsaistes vietnē  www.meet-and-code.org.  Katra apstiprinātā pasākuma ideja saņems grantu 400 eiro apmērā.

Savā  5. sezonā Meet and Code atgriežas tajās pašās 35 partnervalstīs, kurās konkurss norisinājās arī pagājušogad. Piedalīties un pieteikties 400 eiro grantiem varēs nevalstiskās organizācijas no šādām valstīm:
Austrija, Beļģija, Bosnija un Hercegovina, Bulgārija, Horvātija, Kipra, Čehija, Dānija, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Grieķija, Ungārija, Īrija, Itālija, Kazahstāna, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Norvēģija, Polija , Portugāle, Rumānija, Krievija, Serbija, Slovākija, Slovēnija, Spānija, Zviedrija, Šveice, Lielbritānija un Ukraina.

Meet and Code 2021 norisināsies tikai tiešsaistē
Lai nodrošinātu epidemioloģisko drošību, 2021. gada sezonas pasākumiem jānotiek tikai virtuālā vidē. Taču neuztraucieties - pagājušais gads pierādīja, ka interneta vide  nebūt neliedza dalībniekiem nākt klajā ar pārsteidzošām programmēšanas pasākumu idejām. Ja Jums tomēr ir nepieciešams mazliet iedvesmas, iepazīstieties ar Meet un Code 2020 uzvarētāju STĀSTIEM par viņu pasākumiem.

Aicinām apskatīt arī mūsu Iedvesmas bibliotēku, kā arī mūsu gatavoto rokasgrāmatuHow to take Meet and Code online.

2021. GADA NORIŠU PLĀNS:
Pasākumu pieteikumu iesniegšana: 2021. gada 1. jūnijs - 8. septembris
Pasākumu norises laiks: 2021. gada 1. septembris - 31. oktobris

Meet and Code joprojām notiek saskaņā ar ES Programmēšanas nedēļu, kas notiek no 2021. gada 9. oktobra līdz 24. oktobrim.

Meet and Code Balva
Meet and Code nav tikai par un ap programmēšanu. Tomēr programmēšana ir viens no instrumentiem, kas var palīdzēt mainīt pasauli.

Mēs ticam, ka tikai daudzveidīga un iekļaujoša pasaule var nodrošināt mums labu nākotni, tāpēc mēs cenšamies iedvesmot jauno paaudzi darīt visu iespējamo, lai dzīvotu pasaulē ar vienlīdzīgām iespējām. Mēs cīnāmies pret dzimumu stereotipiem un dzimumu atšķirībām IT un programmēšanā. Mēs izglītojam par klimata pārmaiņām, gaisa piesārņojumu un atjaunojamo enerģiju. Mums rūp vietējās kopienas, mūsu mājas un apkaimes. Turklāt mēs vēlamies ieviest šīs pārmaiņas visā Eiropā. Mēs sadarbojamies, lai sasniegtu lielākus mērķus.

Ar Meet and Code Balvu tiek godinātas veiksmīgākās pasākumu idejas. Mērķis ir apbalvot visradošākās un inovatīvākās pasākumu idejas, kādas organizācijas izmanto, lai jauniešus aizrautu ar programmēšanu. Katras kategorijas uzvarētāji saņems 2000 eiro naudas balvu.

Pieteikumi uz balvu tiks pieņemti šādās piecās kategorijās: Girls Do IT!, Kopiena, Dažādība, Programmē planētai! un Programmē Eiropai!.

Kas šogad jauns?
Pasākuma pieteikuma brīdī Jums tas vēl nav jāpiesaka Balvai. To, vai vēlēsieties ar savu pasākumu pretendēt arī uz Balvu, Jūs varēsiet izlemt pēc pasākuma norises 2021. gada rudenī.  Mēs ceram, ka šī formalitāšu apjoma samazināšana pasākuma pieteikšanas brīdī būs labas ziņas visām NVO, kas pieteiksies!

Piesakies jau tagad! Termiņš: 2021. gada 8. septembris
Lasiet vairāk par dalības nosacījumiem:
https://meet-and-code.org/lv/lv/conditions-of-participation