Newsletter

Technický workshop ROBOTIKA - PROGRAMOVÁNÍ - TECHNIKA

Pexeso, z.s.

Beschreibung Účastníci workshopu budou rozděleni do skupin, které se vystřídají na stanovištích s různými aktivitami. Činnosti budou realizovány ve dvou místnostech centra – v tělocvičně a ve vedlejší výtvarné místnosti.

V tělocvičně budou 4 pracovní místa pro programování čtyř robotů Lego Mindstorms typu EV3 a 1 ks typu NXT. Bude vyznačen prostor pro dráhy a použití různých senzorů robotů na ploše místnosti. Děti si vyzkouší využití čidel a jednoduché programování robotů a to za použití PC i mobilních telefonů. Zde bude probíhat i programování a zkoušení funkcí robotického systému Arduino včetně vysvětlení jeho systému fungování pod dohledem dalšího lektora.

Ve druhé místnosti si za asistence lektora techniky budou moci vyzkoušet sestavování různých modelů obvodů ze čtyř elektronických stavebnic Boffin a praktické vyrobení vlastního kaleidoskopu, který si každý účastník odnese domů.

S ukázkami budou pomáhat i účastníci robotického kroužku, který Pexeso organizuje.

Těšíme se na vás.Veranstaltungsort

Altersgruppe 9 - 14

Schwierigkeitsgrad

Typ Offline-Event

Datum 15.10.2019    17:45 - 19:15

Adresse Žabovřeská 1227
25206 Praha 5 - Zbraslav

Max. Teilnehmerzahl 25 Sie möchten am Event teilnehmen? Dann kontaktieren Sie bitte den unten genannten Ansprechpartner.

Die Teilnahme ist kostenlos.
Meet and Code Award Keine Teilnahme am Award

Kontakt Pexeso, z.s. Website: www.pexeso.org
E-Mail des Ansprechpartners: helena.ebrova@pexeso.org

Auf Social Media teilen